klrwp@klrwp.pl | 22 831 35 86
Kontakt KLRwP

Strona główna / Światowy dzień LR 2020

 

 

Szanowni Lekarze Rodzinni,

Koleżanki I Koledzy,

w dniu dzisiejszym (19 maja br.) obchodzimy 10. Dzień Lekarza Rodzinnego (World Family Doctor Day). Tegoroczne hasło zaproponowane przez Światową Organizację Lekarzy Rodzinnych (WONCA World) nawiązuje do pandemii COVID-19 i brzmi: Lekarze rodzinni na linii frontu. Pierwsi przychodzą, ostatni wychodzą (Family doctors on the front line. First in, last out).

W dużym stopniu odnosi się do ono także do aktualnej sytuacji w Polsce. Przy okazji naszego dnia mamy prawo podkreślać, że cały czas jesteśmy z pacjentami, gwarantujemy im wszechstronną opiekę podstawową, w szybkim trybie i powszechnie wdrożyliśmy nowe świadczenie – teleporadę, przestrzegając zasad sanitarnych zapobiegliśmy szerzeniu infekcji w praktykach, rozwinęliśmy dobrą współpracę z lekarzami chorób zakaźnych i służbami zwalczającymi pandemię.

Z okazji Światowego Dnia Lekarza Rodzinnego składam wszystkim Koleżankom i Kolegom życzenia zdrowia, sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Mam nadzieję, że okres pandemii zakończy się szybko, a my harmonijnie będzie mogli rozwijać medycynę rodzinną. 

 

Z poważaniem,

dr hab. med. Tomasz Tomasik, Prof. UJ

Prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce

 

Przekaz video  przygotowany przez Prezesa KLRwP i Prezesów Wojewódzkich KLRwP z okazji Światowego Dnia Lekarza Rodzinnego