klrwp@klrwp.pl | 22 831 35 86
Kontakt KLRwP

Strona główna / Aktualności / Bieżące / Rajgród 12-14 Maj 2017 - ...

Rajgród 12-14 Maj 2017 - SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

2017-04-30
opublikowany w kategorii Bieżące

                             

 

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY / INFORMACJE ORGANIZACYJNE UAKTUALNIONE

 

Koleżanki i Koledzy,

 

           Zapraszamy do najpiękniejszego miejsca w Polsce - do Rajgrodu, położonego na granicy Mazur i Biebrzańskiego Parku Narodowego –  ostatniej naturalnej ostoi Bagien w Europie. Do miejsca w środku Puszczy Biebrzańskiej nad brzegami Jeziora Rajgrodzkiego.

Nasz Krajowy Zjazd Lekarzy Rodzinnych odbędzie się już po raz dwudziesty pierwszy. To tu tworzyła się i rozwijała Medycyna Rodzinna. Tu, w Rajgrodzie, w trakcie I Zjazdu powołaliśmy Pierwszy Oddział Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce Północno - Wschodniej, z którego wyodrębniły się kolejne Oddziały Kolegium. Będziemy więc obchodzić 20-lecie działalności Podlaskiego Oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

            Program naukowy poświęcimy jak zwykle profilaktyce i prewencji, zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym i ich powikłaniom, projektom edukacyjnym, a także naszemu miejscu w poprawie jakości opieki nad pacjentem.

Wiele lat mija od rozpoczęcia naszej przygody zawodowej i ciągłych utarczek (czasami dosłownie) z Kasami Chorych a obecnie z Narodowym Funduszem Zdrowia.         W dyskusji z udziałem zaproszonych gości będziemy rozmawiać o kondycji i przyszłości Medycyny Rodzinnej i Naszych Praktyk.

            Większość Kongresów i Konferencji odbywa się w Salach Wykładowych Wielkich Miast, gdzie nie ma kontaktu z „Żywą Naturą”,  gdzie pośpiech i pogoń za punktami edukacyjnymi i wiedzą z jednej do drugiej sali wykładowej, zabijają w Nas chęć do refleksji, nie integrują i nie umożliwiają wspólnego spędzenia wolnego czasu w towarzystwie kolegów lekarzy.

W Rajgrodzie jest inaczej… Staramy się o zachowanie równowagi pomiędzy nauką i wypoczynkiem. Sprawdźcie to sami!

     Do zobaczenia w Rajgrodzie

 

Joanna Szeląg i Włodzimierz Bołtruczuk, Lekarze Rodzinni z Podlasia

 

 

 

Brak komentarzy.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz.